logo Yükleniyor...
Tasarım ve Mühendislik

Tasarım ve Mühendislik

Farklı disiplinlerin takım çalışması ve ileri teknolojinin kullanımı sayesinde yeni ürünler hızlı, ekonomik ve güvenilir bir şekilde seri üretime geçirilir.

Trakya Döküm, ürün tasarım aşamasından başlayarak seri üretime geçiş ve sonrasındaki tüm süreçlere dahil olarak, kendisini bir geliştirme ortağı olarak konumlandırmaktadır.

İşletmedeki ürün geliştirmeye yönelik proaktif yaklaşım, müşteriler ile güçlü bir iş birliği ortamının yaratılmasına imkân verir.

Dizayn aşamasından itibaren en erken safhada projeye dahil olunarak, ileride oluşabilecek muhtemel döküm ve metalürjik hataların önüne geçilmesi sağlanır.

Unigraphics, CAD / CAM ve Magmasoft simülasyon programları gibi gelişmiş araç ve ekipmanların kullanımı, firmamızın uzun yıllara dayanan deneyimi, bilgi birikimi ve yetkinliği sayesinde, yeni ürünler seri üretime hızlı ve güvenilir bir şekilde entegre edilmektedir.

Farklı disiplinlerin takım çalışması yaklaşımı sayesinde, ilk numuneleri teslim etme süresi ve prototip ile seri ürün arasındaki ürün geliştirme süreci önemli ölçüde kısaltılmaktadır.

Döküm modellerinin tasarımı ve yapımı yüzde yüz olarak tesis bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Ürün kalitesini sağlamak adına, kalıp dolum ve katılaşma prosesi Magmasoft simülasyon programı ile simüle edilerek döküm modellerinin tasarımı ve kalıp dolumu optimize edilmektedir.

Esnek bir metalurjik proses kontrol sistemi olan ATAS Termal Analiz Sistemi, metalurjik üretim sürecini, etkin bir şekilde analiz ederek, stabil hale getirmek ve optimize etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Müşterilerin ürün tasarım süreçlerini desteklemek ve üretilecek ürünü optimize etmek amacıyla, yeni tip dökme demir malzeme geliştirme çalışmaları mühendislerimiz tarafından yürütülmektedir. Aynı zamanda, konusunda uzman mühendisler, bilgi birikiminlerini ve sahip olunan son teknolojiyi kullanarak ürün ve süreçleri de iyileştirmek ve geliştirmek için sürekli olarak çalışmaktadır.

logo

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. En iyi görüntü deneyimi için Google Chrome, Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

The Internet Explorer you are currently using does not support many modern web technologies. For this reason, you may encounter problems while viewing our site. We recommend using a more modern internet browser such as Google Chrome, Mozilla Firefox or Microsoft Edge to achieve the best experience.