logo Yükleniyor...
header-img
Isıl İşlem

Isıl İşlem

Talebe göre döküm parçalarda arzu edilen mekanik özellikleri elde etmek amacıyla, tünel ve parti tipi ısıl işlem fırınlarımızda farklı ısıl işlem rejim ve yöntemlerini kullanıyoruz.

Dökme demirler için ısıl işlem türleri gerilim giderme, tavlama, normalleştirme ve sertleştirmeyi içerir. Bu işlemlerin her birinde, malzemelerin ısıl işlem parametrelerine (zaman, sıcaklık ve atmosfer) tepkisini anlamak önemlidir.

Trakya Döküm, zor koşullarda çalışan parçalar için ısıl işlemin önemini bilir ve bu konuda yeterli tecrübeye sahiptir.

Döküm parçalarda istenen mekanik özellikleri elde etmek için kullandığımız 6 adet tünel tipi ve 2 adet parti tipi atmosfer kontrollü ısıl işlem fırınlarımız bulunmaktadır.

logo

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. En iyi görüntü deneyimi için Google Chrome, Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

The Internet Explorer you are currently using does not support many modern web technologies. For this reason, you may encounter problems while viewing our site. We recommend using a more modern internet browser such as Google Chrome, Mozilla Firefox or Microsoft Edge to achieve the best experience.