logo Yükleniyor...
Çevre ve Sürdürülebilirlik

Çevre ve Sürdürülebilirlik

Çevresel sürdürülebilirlik performansında sürekli iyileştirme, kültürümüzün ayrılmaz bir parçasıdır. Trakya Döküm’de her çalışan çevresel sürdürülebilirlikten sorumludur.

Gri, sfero ve temper döküm parça üretim ve ticaretini yapan Büyükkarıştıran mevkiinde kurulu bulunan Trakya Döküm; çevresindeki yerel halkı, kurum ve kuruluşları, tarım arazilerini ve akarsu kaynaklarını faaliyetlerinin her aşamasında ve tüm alanlarda çevreye duyarlı olma anlayışının gereklerini etkin bir şekilde uygulamayı, öncelikli olarak geri kazanım ve yeniden değerlendirme faaliyetlerini desteklemeyi, atık miktarını azaltmayı ve kirliliği önleyeceğini taahhüt etmektedir.

İlkeler;

Yaşam Döngüsü modeli benimsenerek;

  • İlgili tarafların uygunluk yükümlülüklerini yerine getirmek.
  • Trakya Döküm organizasyonunun ve Trakya Döküm adına çalışanların ve ilgili tarafların çevre bilincini arttırmak.
  • Ürün, malzeme, proses seçiminde yaşam döngüsü modeli göz önünde bulundurularak çevre boyutları risk ve fırsatlarını gözden geçirmek.
  • Çevre performansını arttırmak için çevre yönetim sisteminin iyileştirilmesini sağlamak.
  • Enerji, su ve doğal kaynakları kullanırken çevreye duyarlı olmak.
  • Üretim sürecimizde yeni ve geliştirilmiş uygun teknolojileri kullanarak kirliliği önlemek.
  • Çevre politikamız tüm ilgili taraflara açıktır.
logo

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. En iyi görüntü deneyimi için Google Chrome, Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

The Internet Explorer you are currently using does not support many modern web technologies. For this reason, you may encounter problems while viewing our site. We recommend using a more modern internet browser such as Google Chrome, Mozilla Firefox or Microsoft Edge to achieve the best experience.